Vše o hodinkách

Na trhu je nepřeberné množství značek hodinek, které rozhodně nezapadají do vkusu, který bychom chtěli prezentovat. Dáváme přednost takovým značkám, které jsou schopny naplnit svou podstatou pojmy módní nebo luxusní hodinky. Z tohoto důvodu u nás nenaleznete všechny značky hodinek, ale pouze takové, které považujeme za skutečně zajímavé a kvalitní.
Jistě víte, že hodinky v dnešní době neslouží jen pro sledování času. Dnešní moderní hodinky toho dokážou daleko více. Je to například zobrazení data, měsíce, teploty, nadmořské výšky, stopky, krokoměr, kompas a mnoho dalšího...
Hodinky jsou však dnes brány také jako módní doplněk a jsou vybírány tak, aby ladily s oblečením.


Typy hodinek:
Analogové - zobrazení času pomocí ručiček (hodinové, minutové a vteřinové).
Digitální - hodinky s digitálním výstupem ukazatele času (číslice na displeji).
Binární - po sečtení hodnot v binárním kódu (Binární kód:1;2;4;8;16;32) získáme daný čas nebo datum.
Kombinované - zobrazení času pomocí ručiček v kombinaci s digitálním displejem.

Vodotěsnost:
Water resistant - hodinky s tímto označením na číselníku nebo na víčku jsou určené na denní nošení a do společnosti. Tyto hodinky jsou odolné vůči prachu a zvýšené vlhkosti např. za deště apod. Rozhodně ale nejsou určené na hrubé zacházení ani přímý styk s vodou.
Water resistant 30 m (3 ATM) - hodinky s tímto označením jsou prachotěsné a vlhkotěsné - můžou však již přijít lehce do styku s vodou, např. omytí rukou. Hodinky s touto vodotěsností se nesmí ponořit kompletně celé - voda zde nevadí v případě stékání či vlhkosti. V případě kompletního ponoření hodinek s touto vodotěsností může nastat zvlhnutí hodinek, které se projeví nejčastěji orosením skla.
Water resistant 50 m (5 ATM) - hodinky s tímto označením jsou už slušně vodotěsné. Hodinky mají kvalitní těsnění v korunce. S těmito hodinkami se můžete koupat, hodinky jsou schopny těsnit do hloubky 0,5 m, což je plně dostačující pro plavce.
Water resistant 100 m (10 ATM) - hodinky s tímto označením lze již plně považovat za vodotěsné. Toto označení nám dává záruku pro potápění až do hloubky 8 metrů. Těsnění v korunce, víčku, popř. tlačítek chronografu jsou zesílená a připravená na větší tlak vody. Takto označené hodinky jsou již konstruovány i na nárazy.
Water resistant 200 m (20 ATM) - hodinky s tímto označením jsou konstruované pro hlubinné potápění. Vždy zde již máme šroubovací zadní víčko pouzdra a téměř vždy i šroubovací korunku - pro dokonalé utěsnění a deaktivaci korunky při hlubokém ponoru. S těmito hodinkami se již můžete ponořit až do úctyhodných 50 metrů.
Water resistant 300 m (30 ATM) - hodinky s tímto označením jsou určené pro profesionální potápěče. Tuto vodotěsnost normální vodní rekreant nikdy nevyužije - hodinky jsou již opatřovány vzduchovým ventilem, šroubovací tlačítka, korunka a víčko jsou samozřejmostí. S takto utěsněnými hodinkami se můžete potápět až do hloubky 100 metrů.
Water resistant 1000 m (100 ATM) - hodinky s tímto označením jsou určené pro profesionální hlubinné potápění. Takovéto hodinky mají dokonce i v mezičíselníkovém prostoru tekutinu, ve které bez problémů běhají ručičky, která slouží na vyrovnání tlaku v takové hloubce a tudíž zajistí nerozbitnost skla tlakem.

Materiály hodinek:
Ocel - chirurgická ocel 316L (stainless steel) je velmi kvalitní, nekorodující kov. Nevýhodou je větší hmotnost.
Pozlacená ocel - chirurgická ocel 316L pozlacená vrstvou zlata.
Titan - kvalitní lehký a tvrdý kov, který je vhodný především pro alergiky.
Keramika - velmi atraktivní a tvrdý materiál. Výhodou je menší hmotnost.
Aluminium - neboli "hliník" je chemicky značně odolný materiál vynikající svou nízkou hmotností.
Mosaz - slitina mědi a zinku s atraktivním vzhledem.
Kůže - nejčastěji používaný materiál pro výrobu řemínků.
Plast - velmi lehký, křehký, antialergenní materiál, který je vhodný hlavně pro sportovní použití.
Kaučuk, silikon, pryž - pružný, voděodolný materiál s použitím převážně pro výrobu řemínků ke sportovním hodinkám.

Typy skla:
Minerální - sklo s příměsí křemene a vysokou optickou kvalitou s výbornou odolností proti poškrábání.
Safírové - sklo se vyrábí speciálním syntetickým postupem a je považováno za nejkvalitnější sklo pro výrobu skel do hodinek. Hodinky s tímto sklem získávají přidanou hodnotu a nelze je běžným způsobem poškodit či zničit.
Plastové - akrylátové sklíčko s využitím především u dětských typů hodinek.

Rozměr hodinek:
Rozměry hodinek jsou převážně uváděny v tomto formátu:
šířka pouzdra bez korunky x výška pouzdra x tloušťka pouzdra.

Napájení:
Baterie Quartz - energii dodává strojku baterie.
Automat - strojek pohání natažená pružina svým postupným rozbalováním. U automatických strojků pružinu svinuje pohyb ruky při běžném nošení hodinek. Rezerva nátahu (výdrž hodinek) se běžně pohybuje okolo 2 dnů.
Sales of jewelry - Europe. Predaj šperkov Slovensko

Nákupní košík Celkem: 0,- Kč