Hodinky / Ted Lapidus

Ted Lapidus

logo Ted Lapidus TED LAPIDUS – francouzský návrhář, průkopník unisexové módy, který se do historie zapsal již v 50. letech, kdy jako první vnesl do módy safari vzory a army styl.
Ted Lapidus se narodil 23. 6. 1929 v Paříži a již velmi brzy se projevil jeho talent, kterého si všiml i samotný Christian Dior. Za dob svých studií u Diora v 60. letech byl Lapidus velmi nespokojený se stavem francouzské módy. V roce 1951 tedy otevřel svůj první butik v Paříži, kterým demokratizoval francouzskou módu a zpřístupnil ji všem.
Nejen že jako první představil motivy safari a army stylu, zasloužil se také o to, že nošení modrých džínsů je běžnou součástí každodenního života.
Období největší slávy zažil Ted Lapidus v 60. letech, kdy převlékl módní ikonu Twigy z minisukně do kalhotového kostýmu a uvázal jí kravatu. Ted Lapidus oblékal světoznámé celebrity jako např. Bigitte Bardot, Jane Fonda, Alain Delon, Jean Paul Belmondo a také Beatles (Lenonův bílý oblek na albu Abbey Road).
Značka Ted Lapidus vstoupila do legendárního světa Haute Couture smrtí svého zakladatele 29. 12. 2008. Filozofie značky – učinit módu dostupnou všem však stále žije a je uplatňována také v pestrých kolekcích módních doplňků, jejichž nejvýznamnější část tvoří hodinky.
Hodinky Ted Lapidus se proslavily nejen svou cenovou dostupností ale především atraktivním designem a vysokou kvalitou.

Ted Lapidus: 0
Řadit dle:
Novinek
Doby dodání
Ceny

Sales of jewelry - Europe. Predaj šperkov Slovensko

Nákupní košík Celkem: 0,- Kč